Medycyna rozwija się niezwykle intensywnie. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat zrobiła ogromny krok do przodu. Dzisiaj wskazać można wiele jej działów. Jednym z tych mniej znanych, który jednak rozwija się niezwykle intensywnie jest medycyna mitochondrialna. To dział medycyny, w który od kilku lat pokładane są ogromne nadzieje. Zobaczmy czym tak naprawdę jest medycyna mitochondrialna, a także jakie są substancje mitochondrialne.
Jak to się zaczęło?
Wiele osób sądzi, że medycyna mitochondrialna pojawiła się stosunkowo niedawno. Tymczasem za jej początek uważa się rok 1850. To właśnie wówczas pierwszy raz w historii opisano struktury komórkowe – mitochondria, a także ich rolę. Za ojca medycyny mitochondrialnej uważa się Rolfa Lufta. To właśnie on w latach sześćdziesiątych wskazał, że do zaburzeń mitochondriów dochodzi na skutek działania szeregu czynników. Zalicza się do nich stres, złe nawyki żywieniowe, leki, substancje chemiczne. Kiedy dochodzi do zakłóceń w pracy mitochondriów, pojawia się szereg dolegliwości. Przykładem jest na przykład zespół chronicznego zmęczenia.
Substancje mitochondrialne i ich rola
Mitochondria mają za zadanie zaopatrywać nasz organizm w energię. Kiedy zaczynają szwankować, szwankują wszystkie komórki naszego ciała. W efekcie nasz organizm nie działa tak, jak powinien. Na szczęście dzisiaj dostępne są substancje mitochondrialne, które korzystnie wpływają na pracę mitochondriów. Zalicza się do nich między innymi glutation. Glutation to silna substancja mitochondrialna, którą warto stosować.
Substancje mitochondrialne warto stosować. Glutation to tylko jedna z nich. Do innych zalicza się witaminę C, a także witaminy z grupy B. Dzięki nim nasze mitochondria będą pracowały tak, jak należy. Sprawdź więcej: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-64-Glutation-MSE-dr-Enzmann.html