Postęp medycyny jest ogromny. Chyba nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Działów medycyny jest obecnie całe mnóstwo. Tym, o którym mówi się stosunkowo niewiele jest medycyna mitochondrialna. To jeden z ciekawszych działów medycyny, który rozwijany jest niezwykle intensywnie. Zobaczmy czym jest medycyna mitochondrialna, czym się zajmuje, a także czym są substancje mitochondrialne i dlaczego warto je zażywać.
Mitochondria i ich rola
Mitochondria to struktury znajdujące się w każdej komórce. Odpowiedzialne są za wytwarzanie energii. Dlatego nazywa się je zakładem energetycznym komórki. Kiedy zaczynają szwankować, niedomagać zaczyna cały organizm. To właśnie pracą mitochondriów zajmuje się medycyna mitochondrialna.
Jak wspomóc pracę mitochondriów?
Kiedy mitochondria nie pracują właściwe, nasz organizm nie pracuje tak, jak powinien. Pojawia się szereg problemów. Przykładem jest między innymi zespół chronicznego zmęczenia. Aby mitochondria pracowały prawidłowo, warto je wspomóc. W tym celu zaleca się stosowanie substancji mitochondrialnych. Ich wybór jest ogromny. Jedną z nich jest glutation. Jest to białko, które składa się z trzech aminokwasów. Gutation naturalnie występuje we wszystkich komórkach ciała. Warto pamiętać, że glutation ma do spełnienia szereg funkcji. Jeśli chodzi o substancje mitochondrialne, to glutation nie jest jedyną substancją, która korzystnie wpływa na te struktury komórkowe. Wymienić warto chociażby witaminę C, a także witaminy z grupy B. Ich suplementacja nie stanowi obecnie najmniejszego problemu.